Reklama

Reklama

Hiszpania: Rektor katedry w Toledo zrezygnował. Pozwolił w kościele nakręcić teledysk

Proboszcz katedry w Toledo zrezygnował po tym, jak wydał zgodę do nakręcenia teledysku w kościele. W klipie do piosenki "Ateo" (Ateista - red.) hiszpańskiego rapera C. Tangana oraz argentyńskiej piosenkarki kompozytorki Nathy Peluso możemy zobaczyć m.in. taniec w kościele i nagą kobietę z odciętą głową. Katedra za zgodę na zrobienie teledysku miała otrzymać do 30 tys. euro.

Na początku października w sieci pojawił się nowy teledysk C. Tangana i Nathy Peluso do piosenki "Ateista". Do tej pory wyświetlono go ponad 12 mln razy.

Tańce w katedrze

Wokół obrazu powstały kontrowersje, bo sceny do niego nakręcono w archidiecezjalnej katedrze w Toledo. Na klipie widać m.in. tańczącą parę na tle świętych obrazów, nagą kobietę z odciętą głową mężczyzny, czy mężczyzn przebranych za księży.

W teledysku oprócz wspomnianej pary, wystąpili też znani hiszpańscy aktorzy i celebryci z mediów społecznościowych, m.in. Brays Efe i Cayetana Guillén Cuervo.

Reklama

ZOBACZ: Tekst piosenki "Ateo" w serwisie Tekściory.pl

Rektor katedry odwołany

Władze kościelne poinformowały, że rektor katedry zrezygnował ze swoje funkcji. To ks. Juan Miguel Ferrer miał być odpowiedzialny za wydanie zgody na nakręcenie teledysku w świątyni. 

Archidiecezja w specjalnym komunikacie przeprosiła wiernych, którzy poczuli się urażeni scenami, które nakręcono w katedrze. Arcybiskup Toledo Francisco Cerro powiedział, że głęboko żałuje tego, co się stało. Zapewniał też, że nie wiedział, jaki będzie efekt końcowy teledysku. Zapowiedział również specjalną mszę o przebłaganie za grzechy i obiecał, że katedra nigdy więcej nie zostanie wykorzystana w ten sposób - podał "New York Post"


Jak informują hiszpańskie media, za zgodę na nakręcenie klipu katedra miała dostać od 15 do 30 tys. euro.

Reklama

Reklama

Reklama