Reklama

"Godzina łaski" wypada już dziś. Kiedy dokładnie? Czym jest?

8 grudnia między godziną 12 a 13 wypada dla katolików ważny czas - tzw. "Godzina łaski". Wierzący modlą się wówczas do Matki Boskiej. Początek "Godzinie łaski" dały objawienia we włoskim Montichiari.

Zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego "Godzinę łaski" miała wskazać sama Matka Boska - 8 grudnia 1947 roku. Wtedy to rzekomo objawiła się pielęgniarce Pierinie Gili. Było to jedno z wielu objawień, których miała doświadczać kobieta. Do pierwszego doszło 24 listopada 1946 roku.

"Godzina łaski". Początki modlitwy

Objawienie, podczas którego Matka Boska miała wskazać "Godzinę łaski", miało ponoć miejsce w bazylice w Montichiari we Włoszech. Maryja powiedziała wówczas: ,,Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała".

Reklama

"Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski" - obiecała ponoć Matka Boska.

Kiedy jest "Godzina łaski"?

Od tego czasu wierzący w objawienia z Montichiari kultywują tzw. "Godzinę łaski". Według zaleceń ma ona miejsce każdego roku 8 grudnia od godziny 12 do 13. Trzeba się wówczas udać do kościoła, by tam się modlić. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można to robić w dowolnym miejscu.

Katolicy wierzą, że w "Godzinie łaski" ich modlitwy zostaną wysłuchane. Zgodnie z nauczaniem Kościoła modlą się wówczas w intencjach swoich i rodziny, świata i Kościoła, a także nawrócenia grzeszników.

Czytaj też: "Pod Twoją Obronę". Tekst modlitwy i jej historia. Dlaczego odkrycie w Egipcie ma takie znaczenie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: modlitwa | Kościół | Matka Boska | objawienia

Reklama

Reklama

Reklama