Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Koronka na SMS dla konających

Zakonnice z sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach rozpoczęły ogólnopolską akcję wspierania modlitwą osób umierających. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - informuje "Dziennik Polski".

By umierający mógł liczyć na modlitewne wsparcie innych osób, wystarczy, że krewny lub znajomy wyśle SMS-em jego imię na nr: 505-060-205 lub wypełni formularz na stronie internetowej: www.faustyna.pl.

Reklama

"Po zgłoszeniu o kimś umierającym informacja z jego imieniem jest automatycznie wysyłana do trzech pierwszych osób, które zadeklarowały modlitewne czuwanie w konkretnym dniu i porze" - tłumaczy siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak dodaje, jeśli te osoby w 3 minuty nie odpowiedzą SMS-em "amen" - co oznacza, że przyjmują do wiadomości i odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego - lub w 15 minut w przypadku e-maila, to wiadomość zostaje automatycznie przesłana kolejnym osobom, które zobowiązały się czuwać tego dnia o tej porze.

W trwającej od kilku dni akcji, próśb o modlitwę jak na razie jest średnio 8 dziennie. A wiernych deklarujących swoje modlitwy dla umierających jest bardzo dużo - nie wszyscy mieli dotąd okazję odmówić Koronkę.

Dowiedz się więcej na temat: sms | modlitwa | różaniec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje