Reklama

Reklama

Bp Janocha: Powstańcy nie ginęli za Polskę podzieloną

Powstańcy warszawscy nie ginęli za Polskę podzieloną - mówił podczas mszy świętej w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego bp Michał Janocha.

W nabożeństwie odprawionym w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego - uczestniczyli powstańcy warszawscy i mieszkańcy stolicy. Mszę odprawiono z okazji zbliżającej się 75. rocznicy wybuchu powstania.

Reklama

Biskup Michał Janocha mówił w homilii o tym, czym jest Polska oraz za jaką Polskę walczyli powstańcy w 1944 roku. Jak zauważył duchowny, "warszawiacy bili się o Polskę silną w swojej różnorodności, a nie o Polskę słabą i podzieloną".

Biskup pomocniczy diecezji warszawskiej powiedział, że "powstańcy w 1944 roku nie ginęli za Polskę czerwoną, która przyszła po powstaniu. Nie ginęli też za Polskę białą, która ulega silniejszym od siebie, depcąc swoją godność". "Myślę, że nie walczyli też za Polskę tęczową, której broni wielu ludzi w dobrej wierze, ale która próbuje rozsadzić fundamenty naszej kultury. Myślę, że nie ginęli też za tę Polskę, która nadużywając biało-czerwonych barw stosuje wulgarną przemoc i poniża inaczej myślących" - powiedział ksiądz biskup Michał Janocha.

Msza święta w Parku Wolności była częścią oficjalnych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje