Reklama

Reklama

Abp Zimoń przed Adwentem o kapłaństwie i małżeństwie

Chrześcijańskiej wizji małżeństwa oraz współczesnej roli kapłaństwa poświęcił metropolita katowicki, abp Damian Zimoń, swój list pasterski na przypadającą za tydzień pierwszą niedzielę Adwentu. Dokument został ogłoszony w niedzielę, kiedy obchodzona jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

"Na kryzys instytucji małżeństwa odpowiadamy pokazując, jak atrakcyjna jest chrześcijańska wizja małżeństwa. W niej, przez spotkanie i zjednoczenie kobiety i mężczyzny, realizuje się pełne człowieczeństwo. Wyłączne i nierozerwalne małżeństwo to pomysł na to, jak być człowiekiem w trwałej wspólnocie kobiety i mężczyzny" - napisał do wiernych metropolita.

Reklama

W liście, zatytułowanym "Bądźmy świadkami miłości", arcybiskup wskazał, że "w duchowości małżeństwa kluczową rolę odgrywają dialog i przebaczenie". Za fundament tego uznał modlitwę i coraz pełniejszy udział małżonków, a potem całej rodziny, w Eucharystii. Abp Zimoń wezwał do ożywienia atmosfery wiary w rodzinie.

Odnosząc się do obchodzonego w tym roku przez Kościół katolicki Roku Kapłańskiego, arcybiskup napisał, że w kapłaństwie Bóg "chce realizować swój plan zbawienia". Podziękował wszystkim za modlitwę w intencji kapłanów "aby wierni swoim zobowiązaniom, mogli być nadzieją dla świata".

Adwent to w Kościele katolickim czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla. Trwa od 23 do 28 dni, z których cztery zawsze są niedzielami. Kończy się wigilią Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Dowiedz się więcej na temat: Adwent | małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje