Reklama

Abp Hoser: Wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi

Arcybiskup Henryk Hoser podkreślił, że wiara w zmartwychwstanie wymaga dziś odwagi. W Poniedziałek Wielkanocny biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy świętej w bazylice katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana na Pradze. W czasie liturgii udzielił sakramentu chrztu świętego.

W homilii arcybiskup Hoser podkreślił, że cała filozofia bycia chrześcijaninem polega na ciągłym upodobnianiu się do Jezusa Chrystusa. Duchowny mówił, że należy dać się prowadzić przez Ducha Świętego, dzięki któremu zaczynamy myśleć i zachowywać się tak jak Jezus Chrystus.

Arcybiskup Henryk Hoser przyznał, że wierność Bogu wymaga dziś wyjątkowej odwagi i męstwa będącego darem Ducha Świętego. Dodał, że musimy umieć świadczyć o Jezusie w sytuacjach, które wydają się nam żenujące, bo dzisiaj w wielu miejscach przyznanie się do bycia chrześcijaninem jest przyczyną marginalizowania i wyszydzania.

Reklama

Oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończy się w niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama