Reklama

Reklama

Szydło i Morawiecki przyjechali na Nowogrodzką

Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki tuż przed godz. 16 zjawili się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Według nieoficjalnych informacji to właśnie Morawiecki ma zastąpić Szydło na stanowisku premiera polskiego rządu. Być może właśnie na tym spotkaniu zapadną ostateczne decyzje.

Premier Beata Szydło najpierw była w Sejmie, gdzie odrzucono wniosek o wotum nieufności dla niej i dla jej rządu. Później, w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego, spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą. Po godzinnej rozmowie z prezydentem Szydło udała się do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej. RMF donosi, że mogła być to jedna z ostatnich wizyt Szydło na Nowogrodzkiej w roli szefowej rządu.

Reklama

Po godz. 16 Szydło znów pojawiła się w siedzibie partii. Tym razem w towarzystwie wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji to właśnie on ma zostać nowym premierem.

Na godz. 18 zaplanowane jest zebranie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. O godz. 20 ma się za to rozpocząć wyjazdowe posiedzeniu klubu PiS. Po nich ma się okazać, jak będzie wyglądać rekonstrukcja i kto będzie premierem.

RMF: Szydło na marszałka Sejmu

Beata Szydło zamieni tekę premiera na laskę marszałkowską? Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, taki scenariusz miał być tematem przedpołudniowego spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Andrzej Duda zaprosił do siebie m.in. Beatę Szydło i Jarosława Kaczyńskiego. Rozmówcy dziennikarza RMF Patryka Michalskiego przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że sugestia w sprawie oddania Szydło stanowiska marszałka Sejmu miała paść z ust samego Andrzeja Dudy.

Kiedy zaprzysiężenie?

Jeśli w czwartek władze PiS podejmą decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów - we wtorek - wynika z informacji PAP ze źródeł w PiS.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy