Reklama

Reklama

Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości

W czwartek po godz. 17 rozpoczęło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Rozmowa dotyczyć ma spraw bieżących oraz zapowiadanych na styczeń zmian w rządzie.

W spotkaniu poza prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczą również premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, a także m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki i wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

Wchodzący na spotkanie europoseł PiS Karol Karski, zapytany przez dziennikarzy, jak głęboka będzie zapowiadana rekonstrukcja rządu, odparł, że o takich kwestiach informuje premier. Nie chciał jednak powiedzieć kiedy decyzje o ewentualnych zmianach w rządzie mogą zostać ogłoszone.

Reklama

Premier Morawiecki zapowiadał, że w krótkim terminie po przypadającym 6 stycznia święcie Trzech Króli będzie można poznać wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział w czwartek, że w najbliższy poniedziałek raczej nie należy się spodziewać rekonstrukcji rządu; dopiero po zakończeniu spraw związanych z projektem ustawy budżetowej na rok 2018. W przyszłym tygodniu projektem ma zająć się Sejm.

"Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu, pan premier wyraźnie zapowiedział, że po święcie Trzech Króli możemy się jej spodziewać. (...) Dlatego, że to już jest niedługo, to jeszcze odrobina cierpliwości i wszyscy się dowiemy, jakie zapadną decyzje. Te decyzje będą wynikiem porozumienia, czy wypracowanego modelu pomiędzy panem premierem a kierownictwem politycznym Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział w czwartek Dworczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy