Reklama

Reklama

PAP nieoficjalnie: Będą zmiany w kierownictwie PiS

Zmiany w rządzie pociągną za sobą zmiany w partii; według informatorów PAP z kierownictwa PiS, ma dojść do zmiany na stanowisku szefa Komitetu Wykonawczego, które pełni obecnie nowy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Dokonamy lekkich zmian, jeżeli chodzi o kierowanie partią, łączenie ze sobą funkcji szefa MSWiA i szefa struktur partii to zbyt dużo, nawet dla tak energicznej osoby jak Joachim, stąd w najbliższym czasie będzie zmiana" - powiedziało źródło PAP.

Według informacji PAP, decyzja ta nie zapadnie od razu, ponieważ leży to w gestii Rady Politycznej PiS, licznego ciała, do którego zebrania potrzebne są przynajmniej dwa tygodnie.

Zmiana nastąpi także na stanowisku wicemarszałka Sejmu, którą to funkcję również pełni Brudziński.

Reklama

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana przez dziennikarzy, kto będzie następcą Brudzińskiego na stanowisku wicemarszałka Sejmu, odparła, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. "Chcemy jak najszybciej podjąć decyzję, dotyczącą tego, kto zastąpi marszałka Brudzińskiego. Być może uda się to zrobić na tym posiedzeniu Sejmu" - podkreśliła Mazurek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy