Reklama

Reklama

Gowin: W gronie ministrów na pewno znajdzie się ktoś z Porozumienia

"Podczas zapowiadanej rekonstrukcji rządu na pewno obok mnie, w gronie ministrów, znajdzie się ktoś desygnowany przez Porozumienie" - zapowiedział w środę wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Prezydent Andrzej Duda powołał 11 grudnia rząd Mateusza Morawieckiego, w którym dotychczasowa premier Beata Szydło objęła funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów. Szefem kancelarii premiera został dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk, szefem gabinetu premiera Marek Suski, do tej pory m.in. wiceszef klubu parlamentarnego PiS, a rzeczniczką rządu została posłanka PiS Joanna Kopcińska. Morawiecki zapowiadał też, że na początku roku zaproponuje pewne zmiany w rządzie.

Rekonstrukcja po święcie Trzech Króli?

Podczas środowej rozmowy w Polsat News Gowin pytany o zapowiedzianą na styczeń rekonstrukcję rządu przyznał, iż chciałby, aby "ta historia skończyła się jak najszybciej". "Mam nadzieję, że dojdzie do tego zaraz po święcie Trzech Króli" - wskazał.

Reklama

"Natomiast decyzje zależą od premiera Mateusza Morawieckiego. O ile wiem, tych decyzji w niektórych sprawach jeszcze nie ma" - dodał.

"Należy się spodziewać głębokiej rekonstrukcji"

Dopytywany, ilu ministrów odejdzie z rządu Gowin odparł, że nie chce niczego przesądzać, gdyż decyzja zależy od premiera Morawieckiego. "Natomiast mogę powtórzyć to, co mówili przede mną inni politycy Zjednoczonej Prawicy (...), że raczej należy się spodziewać dosyć głębokiej rekonstrukcji" - zaznaczył.

Gowin, pytany, czy spodziewa się nominacji dla przedstawicieli Porozumienia, stwierdził, że tak. "Takie jest porozumienie wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Na pewno obok mnie, w gronie ministrów, znajdzie się ktoś desygnowany przez Porozumienie" - powiedział Gowin.

Wicepremier nie odpowiedział na pytanie, czy podczas rekonstrukcji rządu stanowisko straci szef MON Antoni Macierewicz.

Na początku listopada odbył się w Warszawie kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Formacje te utworzyły nowe ugrupowanie polityczne - Porozumienie. Prezesem nowej partii został wicepremier Jarosław Gowin.

Do partii Porozumienie przystąpił m.in. b. poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas. W składzie nowej formacji znalazła się ponadto była posłanka Kukiz'15 Magdalena Błeńska oraz senator Józef Zając. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy