Reklama

Reklama

Bielan: Rekonstrukcja rządu to raczej kwestia godzin, a nie dni

Rekonstrukcja rządu to raczej kwestia godzin, a nie dni - powiedział w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Natomiast według informacji PAP zmiany w rządzie zostaną ogłoszone we wtorek. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział wymianę co najmniej pięciu ministrów.

Bielan pytany, czy do rekonstrukcji rządu dojdzie w poniedziałek odpowiedział, że od rekonstrukcji dzielą "raczej godziny, a nie dni".

Według wicemarszałka Senatu będzie to "głęboka rekonstrukcja" i do zmian dojdzie m.in. w kierownictwie resortu finansów i resortu rozwoju, którymi kierował do tej pory obecny premier Mateusz Morawiecki.

"Będą też zmiany, które będą niespodzianką" - zapowiedział Bielan

Nieoficjalnie: Zmiany w rządzie we wtorek

Do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść przed wylotem szefa rządu do Brukseli - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PiS. Rekonstrukcja gabinetu planowana jest raczej na wtorek

Reklama

Według informacji PAP, rozważany był także poniedziałkowy lub środowy termin zmian w rządzie. 

"Być może zmienimy termin rekonstrukcji rządu z wtorku na środę, jeśli wymagałyby tego kwestie proceduralne" - powiedziało źródło. 

"Średnia rekonstrukcja"

Planowana rekonstrukcja rządu będzie "średnia"; obejmie wymianę więcej niż 5, mniej niż 10 ministrów - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, nie zaskoczyła go liczba ministrów do wymiany. Spodziewaliśmy się tego - powiedział w Radiu Zet.

Marszałek Senatu dodał, że liczba ministrów do wymiany nie zaskoczyła go. "Spodziewaliśmy się takiej właśnie (rekonstrukcji), o której rozmawialiśmy w czwartek wieczorem" - dodał, odnosząc się do spotkania władz PiS.

Pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, Karczewski powiedział, że wtedy "były jeszcze pewne znaki zapytania" odnośnie nowych członków rządu. "Ale te małe znaki zapytania zawsze są i zawsze się jeszcze może zmienić decyzja" - zaznaczył.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy