Reklama

Reklama

Zdjęcia dnia

Zdjęcie dnia: Spotkanie dwóch światów

To nie kadr z historycznego filmu, ale zdjęcie przedstawiające samolot Air Force One podchodzący do lądowania na lotnisku w Hawanie, stolicy Kuby.

Kończy się właśnie wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy na Kubie. Była to pierwsza wizyta amerykańskiego prezydenta w tym kraju od 88 lat. Przed Obamą na Kubie gościł w 1928 roku prezydent Calvin Coolidge.

Biały Dom podkreśla, że trzydniowa wizyta Baracka Obamy na Kubie wpisuje się w amerykańską politykę otwarcia wobec krajów kontynentu latynoamerykańskiego. Prezydentowi - obok jego najbliższej rodziny - towarzyszyli także przedstawiciele biznesu, grupa kubańskich Amerykanów oraz ok. 20 kongresmanów.

Air Force One to kryptonim nadawany każdemu samolotowi amerykańskich sił powietrznych, na którego pokładzie znajduje się urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) posiadają dwa samoloty o tym przeznaczeniu. Są to wykonane na zamówienie i specjalnie przystosowane wersje cywilnych samolotów Boeing 747-2G4B Jumbo Jet.

Autorem zdjęcia jest Alberto Reyes z agencji Reuters.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje