Reklama

Reklama

Zbigniew Brzeziński wzywa Zachód do ostrej reakcji

Profesor Zbigniew Brzeziński namawia USA i Zachód do przygotowania bardzo stanowczej odpowiedzi wobec Rosji. W wywiadzie dla telewizji CNN Brzeziński przestrzegł przed powtórką błędu jakim były ustępstwa wobec Hitlera przed II Wojną światową.

Zbigniew Brzeziński uważa, że to co dzieje się na Krymie może być wstępem do interwencji w innych częściach wschodniej Ukrainy. - We wschodnich rejonach Ukrainy, zamieszkanych przez mówiących po rosyjsku Ukraińców, może dojść do sprowokowanych przez Moskwę zamieszek po czym wkroczą wojska rosyjskie - powiedział.

Reklama

Brzeziński uważa, że Stany Zjednoczone powinny ostrzec Rosję przed konsekwencjami takich działań. - Te konsekwencje powinny być bardzo poważne, bo inaczej za kilka lat pożałujemy bezradność,i tak jak żałujemy bezczynności po konferencji w Monachium w 1938 i 1939 roku. Wiemy, co potem nastąpiło - stwierdził.

Były doradca prezydenta USA uważa, że NATO powinno przygotować plany operacyjne rozmieszczenia wojsk w Europie środkowej na wypadek rozlewania się konfliktu na Ukrainie. Równocześnie należy pozostawić Rosji otwarte drzwi do pokojowego rozwiązania problemu.Dowiedz się więcej na temat: zbigniew brzeziński | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne