Reklama

Reklama

Ukraiński generał: Rosjanie mogą wykorzystać te czołgi jako argument do inwazji

W przededniu ważnych negocjacji Rosja chce pokazać, że separatyści dysponują realną siłą, której nie należy ignorować - tak ocenia pojawienie się nieoznaczonych czołgów na drogach w obwodzie donieckim były szef ukraińskiego wywiadu gen. Mykoła Małomuż w rozmowie z gordonua.com.

"Dla Rosji to atut w rozmowach na temat tego, czy udało nam się dojść do stabilizacji w regionie. Im bardziej nasza władza nie będzie sobie radzić z separatystami, tym więcej Rosja może ugrać w negocjacjach. Dlatego pojawiły się czołgi - by pokazać, że separatyści dysponują siłą" - mówi generał.

Jego zdaniem taktyka Rosji polega na strategicznym umacnianiu obecności jednostek separatystycznych w regionie przy jednoczesnym zapewnianiu, że dobrze uzbrojone grupy zbrojne pojawiają się nie wiadomo skąd i strona ukraińska sama sobie z nimi powinna radzić.

Reklama

"Na pewnym etapie konfliktu Rosja może stwierdzić, że tylko ona może powstrzymać eskalację i na tej podstawie dokonać - już oficjalnego - wkroczenia swoich wojsk" - twierdzi ukraiński generał w rozmowie z gordonua.com.


Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | czołgi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje