Reklama

Reklama

"Ukraina padła ofiarą zmagań Orła ze Smokiem"

Za ostatnimi wydarzeniami w Kijowie stoją Stany Zjednoczone. Tak komentuje wydarzenia na Ukrainie przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow. Rosyjski polityk zapewnia na swoim blogu, że ukraiński kryzys wpisuje się w geopolityczną strategię Waszyngtonu.

Według Puszkowa - USA wykorzystują ukraiński kryzys, aby jeszcze mocniej skonsolidować blok euroatlantycki i rozszerzyć strefę jego wpływów.

Rosyjski parlamentarzysta podkreśla, że dla Waszyngtonu to niezwykle istotne, ponieważ Amerykanie przygotowują się do pojedynku z Chinami.

Reklama

Aleksiej Puszkow twierdzi, że pojedynek "imperium orła" z "imperium smoka" zdecyduje o tym jak będzie wyglądał świat w pierwszej połowie XXI w.

Rosyjscy dziennikarze cytujący internetowy wpis Puszkowa przypominają, że podobne stwierdzenia padły już w oficjalnym komunikacie ministerstwa spraw zagranicznych.

Resort dał do zrozumienia, że zachodni partnerzy bardziej troszczą się o własne geopolityczne interesy, niż o los narodu ukraińskiego.


Dowiedz się więcej na temat: zamieszki na Ukranie | zamieszki na Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje