Reklama

Reklama

Rosyjskie media o Mińsku: "Diabeł tkwi w szczegółach"

Ukraina dostała szansę - tak o mińskich porozumieniach napisała "Rossijskaja Gazieta". Rządowy dziennik sugeruje również, że w związku z podpisanym porozumieniem, Unia Europejska wstrzyma się z nakładaniem na Rosję kolejnych sankcji.

"Rossijskaja Gazieta" powtarza za prezydentem Władimirem Putinem, że noc w Mińsku nie należała do najlepszych, ale za to poranek okazał się dobrym.

W tym kontekście dziennik podkreśla, że najważniejszym osiągnięciem mińskich negocjacji będzie realizacja porozumienia o całkowitym przerwaniu walk, które ma nastąpić 15 lutego.

Politolog Fiodor Łukianow liczy na to, że wraz z realizacją porozumień pokojowych, Unia Europejska zrezygnuje z zaostrzania sankcji wobec Rosji.

Łukianow nie wierzy jednak w powrót stosunków Moskwy z Brukselą do stanu sprzed kryzysu ukraińskiego. Jego zdaniem, wydarzenia na Ukrainie były tylko katalizatorem procesu przewartościowania kontaktów unijno-rosyjskich.

Reklama

"Normandzka czwórka dała nadzieję, ale nie zatrzymała wojny" - można przeczytać w "Niezawisimoj Gazietie". Eksperci cytowani przez dziennik wiążą powodzenie porozumienia pokojowego z umiejętnością odróżniania rzeczywistej sytuacji od prowokacji.

"Diabeł tkwi w szczegółach" - tego zdaniem "Niezawisimej" musi nauczyć się Europa, aby nie zaogniać kontaktów z Rosją z byle powodu.

Jaki scenariusz dla Ukrainy? Wypowiedz się!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy