Reklama

Reklama

Rosyjska prasa krytycznie o wydarzeniach w Kijowie

Eurointegracja zmieniła się w rozruchy - tak o wydarzeniach na Ukrainie napisała "Rossijskaja Gazieta". Rządowy dziennik zwraca uwagę na udział Polaków w demonstracjach w centrum Kijowa.

"Pokojowy eurobuldożer sprowokował uliczne walki" - tak tytułuje swój tekst "Rossijskaja Gazieta". Reporterzy dziennika przekonują, że demonstranci zaatakowali milicjantów i demolowali otoczenie wokół budynków rządowych.

Gazeta informuje o przyjeździe do Kijowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i innych polskich polityków. Dziennik dodaje ironicznie, że ich przyjazd zapewne związany jest z wyjaśnieniem "kto wywiera presję na Ukrainę i miesza się do jej wewnętrznych spraw".

"Rossijskaja Gazieta" sugeruje, że opozycjoniści szturmujący w Kijowie budynki administracji rządowej, to opłacani bojówkarze. 

Reklama

Ukraina na progu rewolucji - tak wydarzenia w Kijowie komentuje rosyjski dziennik "Kommiersant". Gazeta dodaje, że tym razem rewolucja nie jest ani pomarańczowa, ani pokojowa.

Według "Kommiersanta" , w ciągu doby sytuacja prezydenta Wiktora Janukowycza zmieniła się z komfortowej w tragiczną. Dziennik twierdzi, że w szeregach rządzącej Partii Regionów trwają poszukiwania "piątej kolumny". W opinii gazety, ktoś "wpuścił Janukowycza w maliny", a ten niepotrzebnie w sobotę kazał milicji rozpędzić demonstrantów. Protest powoli wygasał i opozycja już miała ogłosić przerwę do wiosny, a teraz ma nowy powód do wyjścia na ulicę - twierdzi "Kommiersant". Dziennik zwraca również uwagę, że część polityków obozu władzy sympatyzuje z opozycją i sugeruje, że w najlepszym wypadku skończy się na dymisji rządu.

"Ukraina wymknęła się spod kontroli" - to tytuł w "Niezawisimoj Gazietie". Dziennik informuje, że prezydent Janukowycz zamierza w tym tygodniu udać się do Chin i Rosji, aby szukać wsparcia finansowego i politycznego, bo w ten sposób chce uspokoić nastroje społeczne. Jednak w Kijowie ludzie uważają, że to już nie jest możliwe - dodaje "Niezawisimaja Gazieta".

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Kijów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy