Reklama

Reklama

Rosyjska prasa: Idee Kijowa są niebezpieczne dla Moskwy

"Moskiewski Komsomolec". pisze, że "Ukraina idzie na Rosję". Gazeta zwraca uwagę na ostatnie działania ukraińskich władz i sugeruje, że idee Kijowa są niebezpieczne dla Moskwy.

Stołeczny dziennik przypomina, że: zerwane negocjacje gazowe, obraźliwe przyśpiewki o Władimirze Putinie i operacje wojskowe przeciwko separatystom szkodą interesom Ukrainy.

Jednak w ocenie gazety, mogą również mocno zaszkodzić Rosji. "Ukraiński kryzys rwie się do Rosji: głośno bębni w nasze drzwi, włazi przez okna, przenika przez szpary. I tylko Bóg jeden wie czy uda nam się postawić na drodze tego kryzysu tamę" - ostrzega "Moskiewski Komsomolec".

Dziennik sugeruje, że nawet jeśli Ukraińcy nie wejdą do Rosji, to rosyjskie władze mogą nie wytrzymać i z pobudek humanitarnych zdecydują się na jakąś formę interwencji.

Reklama

Przy tym podkreśla, że nie tylko Kijów, ale również Unia Europejska i USA właśnie Rosję winią za wydarzenia na Ukrainie.

"Musimy być gotowi na nową falę sankcji. Musimy być gotowi na prowokacje, na naszej granicy z Ukrainą. Musimy być gotowi na wielki strumień uchodźców" - konkluduje gazeta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje