Reklama

Reklama

Niemcow: Tego najbardziej obawia się Władimir Putin

Lider rosyjskiej opozycji Borys Niemcow mówi w wywiadzie dla portalu "GorDon", że unijne sankcje nie powstrzymają Władimira Putina. Jego zdaniem, na politykę Kremla może wpłynąć jedynie gwałtowny spadek notowań społecznych prezydenta Rosji.

Rosyjski opozycjonista podkreśla, że Władimir Putin najbardziej obawia się utraty poparcia obywateli. Jeśli z 84 procent jego rankingi spadłyby do 60 procent, to możliwe że wtedy prezydent Rosji zdecydowałaby się na zakończenie kryzysu ukraińskiego.

W ocenie Niemcowa, doprowadzenie do takiej sytuacji będzie jednak trudne, ponieważ Rosjanie są pod ogromnym wpływem antyukraińskiej i antyzachodniej propagandy.

"Rosjanie patrzą na wojnę z Ukrainą, jak na hollywoodzki film, w którym Ruscy walczą z faszystami" - tłumaczy rosyjski opozycjonista.

W jego ocenie, taki punkt widzenia będzie się utrzymywał, dopóki rosyjscy obywatele nie odczują kryzysu na własnej skórze, a konkretnie w portfelach.

Borys Niemcow w wywiadzie dla portalu "GorDon" potępił Władimira Putina za wspieranie separatystów i tragedię malezyjskiego samolotu. Podkreślił przy tym, że prezydenta Rosji na Zachodzie czeka pełna izolacja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje