Reklama

Reklama

Lipiński: Na Krymie wszystko zmierza do konfrontacji

Na Krymie wszystko zmierza do konfrontacji zbrojnej - mówi IAR wiceprezes PiS Adam Lipiński. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości przebywa w Symferopolu na Krymie.

Jak relacjonuje Lipiński, sytuacja w mieście jest bardzo napięta. "Jest informacja, że kolumny wojsk radzieckich tu zmierzają. Potwierdza to polski konsul. Także dzisiaj tutaj pewnie się rozstrzygną te sprawy siłowo" - mówi wiceprezes PiS. Jak dodaje, wokół parlamentu zaczynają się zbierać tłumy, budynki zostały zajęte przez zwolenników opcji prorosyjskiej. "To zmierza do konfrontacji" - podkreśla Lipiński.

Wczoraj politycy PiS-u byli przed parlamentem Autonomicznej Republiki Krymu, gdzie zebrało się około 10 tysięcy osób - lojalni wobec Kijowa Tatarzy Krymscy, z drugiej strony- separatystycznie nastawieni miejscowi Rosjanie. Doszło do bójek.

Adam Lipiński przyznaje, że zostali nieprzyjaźnie potraktowani przez zwolenników integracji Krymu z Moskwą. "Była próba agresji wobec nas, gdy się dowiedzieli, że jesteśmy deputowanymi z Polski. Krzyczeli na nas:szpiedzy i było dosyć groźnie" - relacjonuje Lipiński.

Na Krymie utrzymuje się napięta sytuacja w związku z tendencjami separatystycznymi. Nowe ukraińskie władze oskarżają Rosję o podgrzewanie nastrojów mających na celu dezintegrację Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne