Reklama

Reklama

Kowal: Zachód musi przerwać wakacje

Rosja znów wkroczyła na Ukrainę, Zachód musi przerwać wakacje. Tak ostatnie wydarzenia na granicy obu państw komentuje były eurodeputowany Paweł Kowal z Polski Razem.

W rozmowie z IAR polityk zastanawiał się, czy Zachód będzie w stanie zareagować na działania Rosji. - Czy wobec faktu, że Rosjanie już całkiem otwarcie weszli na Ukrainę, Zachód jest w stanie przerwać wakacje i zastanowić się nad zmianą formuły rozmowy z Putinem? - mówił były europoseł.

Jego zdaniem, to stuprocentowa klęska unijnej polityki wobec Rosji. - Dzisiaj to widać w wydarzeniach na Ukrainie. Przypominam, że jeszcze w poniedziałek niektórzy przywódcy Zachodu debatowali z Putinem na temat tego, jak powinien jechać konwój z Moskwy do Doniecka - stwierdził Paweł Kowal.

Tymczasem, Unia Europejska ostrzegła Rosję, że jakiekolwiek wojskowe akcje przeciwko Ukrainie , będa traktowanie jako łamanie międzynarodowego prawa. Unia Europejska jest także gotowa wprowadzić dalsze sankcje, jeśli nie dojdzie do osłabienia napięć na Ukrainie - ustalili unijni szefowie dyplomacji.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje