Reklama

Reklama

Komorowski: Realne zbliżenie Ukrainy do świata zachodu

"Realnym zbliżeniem Ukrainy do świata zachodu" nazwał Bronisław Komorowski wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie.

Prezydent przebywa z trzydniową wizytą we Włoszech. Jednym z głównych tematów rozmów z tutejszymi politykami są wydarzenia na Ukrainie.

W ocenie Bronisława Komorowskiego, wynik wyborów jest dobry w kontekście dążenia Kijowa do - jak się wyraził - odnalezienia i wzmocnienia drogi ku Zachodowi. Podkreślił, że jest to wyraz woli absolutnej większości narodu ukraińskiego. Z drugiej strony jest to szansa uruchomienia wielkiego programu reform ustrojowych, gospodarczych oraz systemu obronnego - mówił.

Prezydent podkreślił, że nasz kraj wspiera właśnie takie działania, które mogą przynieść w efekcie trwałą gotowość zbliżenia się Ukrainy do Unii Europejskiej i do NATO. Przypomniał też, że udało się doprowadzić do podpisania umowy stowarzyszeniowej. Ale - jak zaznaczył - było to okupione wieloma, bolesnymi stratami.

Jutro ostatni dzień wizyty prezydenta we Włoszech. Bronisław Komorowski wygłosi wykład na Uniwersytecie w Palermo poświęcony 25-leciu polskiej wolności. Weźmie też udział w uroczystości nadania miejskiemu skwerowi imienia "Solidarności".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje