Reklama

Reklama

Kommiersant: Rosja szykuje kolejne embargo

Rosja może wkrótce wprowadzić embargo na import części samochodowych. Do takich wniosków doszli dziennikarze "Kommiersanta", analizując wypowiedzi przedstawicieli ministerstw: handlu i rozwoju gospodarczego.

W odróżnieniu od embarga na produkty spożywcze, tym razem Moskwa nie zamierza wprowadzać zakazu wwozu, ale zakaz wykorzystywania przez rodzime firmy produktów pochodzących z importu. Chodzi o produkcję metalurgiczną, głównie części samochodowe.

Według "Kommiersanta", została już przygotowana dyrektywa zakazująca zakupu tego typu produkcji, za wyjątkiem tej, która nie ma rosyjskich zamienników.

Zakaz importu dotyczyć będzie tych firm, w których udział państwa przekracza 50 procent. Nie zostanie on też wprowadzony ogólnymi przepisami, ale będzie realizowany poprzez odpowiednie zalecenia dla zarządów spółek.

"Kommiersant" przypomina, że kraje Unii Europejskiej, USA i Kanada od początku kryzysu ukraińskiego nakładają sankcje na Rosję. Można więc przypuszczać, że nowe ograniczenia zostaną wprowadzone właśnie wobec tych państw.

Według gazety, dyrektywa zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje