Reklama

Reklama

Hofman: Nie można odpuścić nawet kawałka Ukrainy

Nie można pozwolić Rosji zająć nawet kawałka terytorium Ukrainy - mówi Adam Hofman z PiS. Zdaniem gościa radiowej Jedynki, Władimir Putin musi dostać od Zachodu jasny sygnał, że takie działania mu się nie opłacają. W przeciwnym wypadku będzie stosował taktykę salami i rozszerzał wpływy Rosji coraz bardziej na zachód.

Poseł PiS mówił, że wczorajszy przebieg Rady NATO był niepokojący - z powodu sprzeciwu Niemiec i Francji nie udało się przyjąć komunikatu, zdecydowanie potępiającego działania Rosji.

Adam Hofman zwrócił uwagę, że mimo jednoznacznego stanowiska Polski Rada nie działała w trybie artykułu czwartego, który odnosi się do sytuacji, gdy jeden z krajów Sojuszu czuje się zagrożony.

- Jeśli w takiej sytuacji żaden z krajów nadbałtyckich, czy Polska nie mają prawa czuć się zagrożeni, nie jest to wiadomość uspokajająca - mówił poseł.

Adam Hofman był kilka dni temu na Krymie. Jak relacjonuje, na półwyspie widać było licznych żołnierzy rosyjskich, w nieoznakowanych mundurach.

O godz. 8:30 zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. W trakcie spotkania, zwołanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, ma być omówione polskie stanowisko wobec narastającego kryzysu rosyjsko-ukraińskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama