Reklama

Reklama

Euro Majdan PR: Rosyjskie strategie kłamstwa ws. sytuacji na Ukrainie

Ukraińskie oficjalne biuro prasowe Euro Majdanu podsumowując wczorajsze wydarzenia zwraca uwagę na najważniejsze z kłamstw powielanych przez rosyjskie media i agencje informacyjne ws. sytuacji na Krymie.

Kłamstwo numer jeden - podaje Euro Majdan - to twierdzenie, że inwazja była koniecznością ponieważ na Krymie zagrożone było życie Rosjan. Taka teza stała się przyczynkiem do podjęcia decyzji przez Radę Federacji o zezwoleniu Putinowi na użycie wojska na Ukrainie.

Reklama

Tymczasem dalej nie ma potwierdzonych doniesień o poszkodowanych Rosjanach - zauważa Euro Majdan PR powołując się na władze Krymu.

Kłamstwo numer dwa to informacje o masowych dezercjach z ukraińskiego wojska na Krymie. Tymczasem żołnierze ukraińscy pozostawali wczoraj na posterunkach i zachowali względny spokój mimo bardzo napiętej sytuacji, licznych prowokacji i liczebnej przewagi wroga.

Kłamstwo numer trzy to doniesienia o tym, że Ukraińcy masowo przekraczają granicę z Rosją, uciekając z ogarniętego chaosem kraju. Rosyjska telewizja podała, że jest 140 tys. uchodźców i zilustrowała ten materiał... zdjęciem korków na ukraińskim przejściu granicznym z Polską.

"Zanim powielisz jakąkolwiek informację z rosyjskich mediów pomyśl dwa razy" - radzi Euro Majdan PR.

Opr. ML

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | rosyjskie media | Rosja | Moskwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy