Reklama

Reklama

Aleksiej Puszkow: Nie ma stosunków Rosji z USA, jest konfrontacja

Stosunki rosyjsko-amerykańskie przeszły w fazę konfrontacji - tak twierdzi szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow. W opinii rosyjskiego polityka Waszyngton dokonał już wyboru na rzecz zerwania kontaktów z Moskwą.

Puszkow przekonuje, że amerykańska polityka sprowadza się do próby izolowania Rosji na arenie międzynarodowej. - To powrót do logiki i retoryki zimnej wojny - twierdzi szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej. Według rosyjskiego polityka działania Baracka Obamy pokazują, że nie będzie normalizacji stosunków Waszyngtonu z Moskwą. "Oni odcięli już wszelkie kontakty, przerwali jakiekolwiek rozmowy, tak że my z USA przeszliśmy już fazę konfliktu" - cytuje Puszkowa agencja Ria Novosti. 

Reklama

Przy okazji deputowany skrytykował kraje Unii Europejskiej za przymykanie oczu na "agresywne działania ukraińskich władz". Zdaniem Puszkowa Zachód doskonale zdaje sobie sprawę, że Kijów nie jest zainteresowany zawarciem pokoju. Polityk dodał, że w jego opinii "Kijów stosuje państwowy terroryzm wobec cywilów mieszkających w południowo-wschodnich regionach Ukrainy". 

USA zmieniły politykę resetu w relacjach z Rosją po tym, jak Federacja Rosyjska dokonała inwazji na ukraiński Krym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje