Reklama

Reklama

"Z Ukrainy do Rosji są wywożone ciała zabitych"

​Konwoje humanitarne z Ukrainy wracają do Rosji z ciałami Rosjan zabitych w Donbasie - twierdzi obrończyni praw człowieka i założycielka grupy "Ładunek 200" Olena Wasyljewa. Według jej słów, podczas walk na wschodzie Ukrainy zginęło lub zniknęło bez śladu ponad 5 tysięcy żołnierzy rosyjskich. To właśnie ich ciała są wywożone w ciężarówkach konwojów humanitarnych..

Olena Wasiljewa w rozmowie z 5 Kanałem mówiła, że w każdej takiej ciężarówce wyjeżdżającej z Ukrainy do Rosji znajduje się 50 ciał. Natomiast po przekroczeniu granicy, na terytorium obwodu rostowskiego, natychmiast te ciała "znikają". Jej zdaniem, władzy chodzi o to, by nie straszyć obywateli rosyjskich, a dziś problemem jest to " żeby matki w Rosji mogły odebrać ciała swoich dzieci, które zginęły nie wiadomo za co".

Informacje o tym, że ciężarówki tzw. białych konwojów nie wracają do Rosji puste, pojawiały się już wcześniej, jednak na razie brak jest wystarczających dowodów na to co przewożą. Mówiło się, że jest w nich m.in. wyposażenie zakładów przemysłowych Donbasu oraz węgiel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy