Reklama

Reklama

​Władze Krymu zapraszają misję OBWE na referendum akcesyjne

Władze Autonomicznej Republiki Krymu zaprosiły misję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na niedzielne referendum w sprawie przyłączenia należącego do Ukrainy półwyspu do Federacji Rosyjskiej.

Agencja RIA-Nowosti podała w poniedziałek, że zaproszenie wystosował prorosyjski parlament Krymu.

W ubiegłym tygodniu krymski parlament opowiedział się za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej, a zaplanowane na 16 marca referendum ma to potwierdzić. Zarówno kraje Zachodu, jak i władze w Kijowie wyłonione po demonstracjach przeciw rządom byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, zapowiedziały, że referendum jest nielegalne i nie uznają jego wyników.

Reklama

Wojskowi obserwatorzy OBWE od kilku dni bez powodzenia usiłują wjechać na terytorium Półwyspu Krymskiego, który jest obecnie kontrolowany przez rosyjskie oddziały.

W poniedziałek rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton powiedziała, że do UE dochodzą sygnały wzmocnienia rosyjskiej obecności wojskowej na Półwyspie Krymskim i coraz większej jego izolacji od reszty Ukrainy, a także że obserwatorom OBWE po trzeci odmówiono wstępu na Krym.

Dowiedz się więcej na temat: Krym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje