Reklama

Reklama

Witalij Kliczko: Polska jest dla nas przykładem

Droga reform, jaką przeszła Polska w ciągu minionych 25 lat jest dla Ukrainy "mapą drogową" - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Polska pozostaje dla nas przykładem wdrożenia reform. To dla nas ogromna motywacja. Droga nie jest prosta. Wiem z własnego doświadczenia, że bez walki nie ma zwycięstwa - dodał były zawodowy mistrz świata w wadze ciężkiej.

Reklama

Wspominał wzrost polskiej gospodarki, jaki obserwował przejeżdżając z Ukrainy do Niemiec gdzie mieszkał w latach 90 - tych ub. stulecia.

- Widziałem, jak szybko zachodzą zmiany w Polsce, która stała się pełnoprawnym członkiem europejskiej rodziny. Ukraina była "zamrożona". Jestem przekonany, że sytuacja w naszym kraju w najbliższym czasie się ustabilizuje. Jeżdżę po Europie, by przyciągnąć do nas zagraniczne inwestycje. Gwarantuję w Kijowie każdemu inwestorowi jasne, przejrzyste zasady - zadeklarował. Dziękował za pomoc i wsparcie płynące z Polski. Podkreślił, że Polska jest strategicznym partnerem dla Ukrainy.

Za najważniejsze wyzwania stojące przed jego krajem uznał oprócz przywrócenia pokoju, także m.in. zwalczenie korupcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy