Reklama

Reklama

Valdas Adamkus: Unia Europejska zdradziła Ukrainę

Były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa, że Unia Europejska zdradziła Ukrainę. - Unii Europejskiej brakuje determinacji, by wesprzeć proeuropejskich demonstrantów w Kijowie i podjąć odwetowe kroki przeciwko Rosji - powiedział Adamkus w wywiadzie dla portalu "Lrytas.lt".

Prezydent przyznał, że jest głęboko rozczarowany postawą Unii.  - Z Ukrainą się igra, mówiąc: "Kochamy was i czekamy na was. Chodźcie, będziecie przyjęci". Tymczasem kiedy potrzebne jest podjęcie zdecydowanych kroków, Unia Europejska, a szczególnie tak duże państwa jak Francja czy Niemcy, zaczynają się wahać  - zaznaczył Valdas Adamkus.

Reklama

Jak powiedział, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że polityka jest sztuką kompromisu, są jednak pewne zasady. Dlatego uważa, że Unia Europejska zdradziła Ukrainę.
Na Litwie trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla protestujących w Kijowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na wspieranie procesów demokratycznych i na środki medyczne. Do Wilna przybyło na leczenie 10 osób, które zostały ranne w trakcie protestów w Kijowie.
W najbliższy weekend odbędzie się w Wilnie koncert charytatywny na rzecz demokracji na Ukrainie.

Dowiedz się więcej na temat: Valdas Adamkus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne