Reklama

Reklama

USA: Ukraina ma nadal w odpowiedzialny sposób przywracać porządek

Biały Dom oświadczył w środę, że rząd Ukrainy słusznie podjął działania na rzecz przywrócenia prawa i porządku oraz wezwały władze w Kijowie, by nadal czyniły to w umiarkowany i odpowiedzialny sposób.

Jak powiedział dziennikarzom rzecznik Białego Domu Jay Carney, Ukraina z "godną podziwu powściągliwością" zareagowała na destabilizacyjne działania uzbrojonych separatystów na wschodzie kraju.

Reklama

W czwartek mają się odbyć rozmowy przedstawicieli Rosji, Ukrainy, USA i Unii Europejskiej w sprawie rozwiązania obecnego konfliktu. Według Carney'a, Stany Zjednoczone są gotowe wprowadzić wobec Moskwy czwartą rundę sankcji, ale uzależnione jest to od wyników negocjacji.

- Mamy przygotowane dodatkowe sankcje i wprowadzimy je w razie potrzeby. Zamierzamy uczestniczyć w tych rozmowach, analizując jednocześnie, czy Rosja traktuje sprawę deeskalacji poważnie, czy też nie - zaznaczył rzecznik.

Odmówił jednocześnie ujawnienia szczegółów ewentualnych przyszłych sankcji, ale dodał, że prezydent Barack Obama ma szereg opcji, stanowiących adekwatne odpowiedzi na rosyjskie działania na Ukrainie. - Gdy Rosja podejmie eskalację, wzrastać będą koszty - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje