Reklama

Reklama

Ukraiński generał zarzucił Putinowi kłamstwo

Według szefa ukraińskiego sztabu generalnego prezydent Rosji Władimir Putin mija się z prawdą mówiąc, iż na Ukrainie nie ma rosyjskich wojsk. - Oddziały uczestniczące "w okupacji Ukrainy" wezmą udział w paradzie wojskowej w Moskwie 9 maja - dodał.

"Mamy listę wszystkich rosyjskich jednostek wojskowych, które znajdują się obecnie na Ukrainie; znamy miejsca ich dyslokacji, liczbę żołnierzy i sprzętu, którym dysponują" - powiedział generał Wiktor Mużenko w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa obrony w Kijowie.

Generał zaznaczył, że jego resort dysponuje dowodami, iż wojska Federacji Rosyjskiej walczyły przeciwko ukraińskim siłom rządowym w rejonach miejscowości Czernuchine, Łohwynowe i Debalcewe.

Oznajmił także, że również obecnie rosyjskie oddziały znajdują się na terytorium Ukrainy. "Jest to na przykład 15. brygada strzelecka drugiej armii Centralnego Okręgu Wojskowego, 8. brygada strzelecka, 331. pułk powietrznodesantowy z Kostromy, należący do 98. dywizji powietrznodesantowej i inne jednostki" - podkreślił Mużenko.

Reklama

Z Kijowa Jarosław Junko

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy