Reklama

Reklama

Ukraińcy proponują separatystom wycofanie wojsk

Strona ukraińska proponuje separatystom wycofanie wojsk z miejscowości Szyrokine pod Mariupolem. Mimo trwającego formalnie od połowy lutego zawieszenia broni, wciąż trwają tam walki.

Szyrokine ma strategiczne znaczenie, ponieważ jest położone na drodze, prowadzącej z zajętego przez separatystów i rosyjskie wojska Nowoazowska do Mariupola. Bojówkarze nie zaprzestali prób jego zdobycia mimo formalnego zawieszenia broni.

Teraz strona ukraińska proponuje, aby Szyrokine opuściło zarówno wojsko, jak i separatyści, a pozostali tam tylko przedstawiciele misji OBWE. 

W czasie wideokonferencji z reprezentantami samozwańczych republik Kijów zaproponował też, aby na linii frontu umieścić 10 posterunków, w których dyżurowaliby ukraińscy i rosyjscy wojskowi oraz obserwatorzy OBWE. Powinny się one znaleźć w tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do ostrzałów. Oprócz Szyrokine, chodzi także o okolice donieckiego lotniska. 

Reklama

Strona ukraińska nie ujawnia, jak na te propozycje zareagowali przedstawiciele samozwańczych republik. Separatyści oświadczyli, że na razie nie będą komentować przebiegu rozmów.
Wczoraj rebelianci ostrzeliwali ukraińskie pozycje 28 razy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy