Reklama

Reklama

Ukraina: Zatrzymania po zamieszkach; więcej wojsk wewnętrznych w Kijowie

Dziewięć osób zatrzymano w związku z zamieszkami podczas niedzielnych demonstracji zwolenników integracji europejskiej w Kijowie - podała w poniedziałek ukraińska milicja. Do stolicy Ukrainy ściągane są dodatkowe siły wojsk wewnętrznych - informuje MSW.

Według komunikatu służby prasowej wojsk wewnętrznych MSW obecnie w Kijowie znajduje się około tysiąca żołnierzy tych jednostek, jednak w związku z demonstracjami taka liczba nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa.

Reklama

"Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Ukrainy dla ochrony porządku w Kijowie zostaną zaangażowane dodatkowe siły z terytorialnych dowództw wojsk wewnętrznych" - czytamy w komunikacie.

Ukraińskie media i sieci społecznościowe donoszą o kolumnach samochodów milicyjnych, zmierzających do Kijowa z różnych obwodów.

"Siły zbrojne nie uczestniczą w żadnych akcjach"

Jednocześnie Ministerstwo Obrony Ukrainy oświadczyło w wydanym w poniedziałek komunikacie, że siły zbrojne nie uczestniczą w żadnych akcjach, związanych z trwającymi w Kijowie protestami.

"Cały skład osobowy jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy znajduje się w miejscach stałego zakwaterowania i zajmuje się  przygotowaniem bojowym zgodnie z zatwierdzonymi planami" - czytamy.

Milicja spacyfikowała uczestników protestów

Do starć z milicją doszło w Kijowie w niedzielę, gdy ludzie zaatakowali budynki administracji państwowej, w tym siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza. Opozycja oświadczyła, że atak na administrację prezydencką urządzili wynajęci przez władze prowokatorzy. W tym samym czasie opozycja nie odżegnuje się od zajęcia kijowskiego ratusza, oraz siedziby związków zawodowych, gdzie rozmieszczono jej tymczasowy sztab.

W sobotę nad ranem milicja spacyfikowała uczestników protestów na Majdanie (placu) Niepodległości w stolicy Ukrainy, całkowicie wypierając ich z tego miejsca. Obecnie demonstrujący znów są na Majdanie Niepodległości.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | zamieszki na Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje