Reklama

Reklama

Ukraina w NATO? Droga nie jest zamknięta

W najbliższym czasie ​Ukraina nie wstąpi do NATO, ale droga do sojuszu nie jest zamknięta - mówili jednym głosem prezydent Petro Poroszenko i sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg potępił też planowane przez separatystów wybory w Donbasie.

Poroszenko i Stoltenberg uczestniczyli wczoraj w odbywających się pod Lwowem ukraińsko-natowskich ćwiczeniach wojskowych. Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydent Poroszenko podkreślał, że jego kraj na razie nie jest gotowy do wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zaznaczał jednak jednocześnie, że Ukraina powinna zrobić wszystko, aby móc wstąpić do NATO. 

Natomiast zdaniem Jensa Stoltenberga, Ukraina powinna skoncentrować się na reformach wewnętrznych i modernizacji swojej armii - tak, aby odpowiadała ona NATO-wskim standardom. Dopiero po szeregu reform Ukraina może aspirować do NATO, a Sojusz oceni możliwość przyjęcia Ukrainy. 

Reklama

Jens Stoltenberg potępił również działania prorosyjskich separatystów w Donbasie, którzy zapowiedzieli przeprowadzenie wyborów lokalnych. Sekretarz generalny NATO podkreślił, że jeśli takie wybory się odbędą, będzie to naruszeniem mińskich uzgodnień.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy