Reklama

Reklama

Ukraina: Separatyści oślepili funkcjonariusza straży granicznej

Prorosyjscy separatyści prawdopodobnie za pomocą lasera oślepili funkcjonariusza ukraińskiej straży granicznej. Do zdarzenia doszło w pobliżu linii rozdziału sił w ogarniętym konfliktem w Donbasie. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w historii konfliktu na wschodniej Ukrainie.

Jak informują ukraińskie służby graniczne, incydent miał miejsce w pobliżu punktu kontrolnego Marinka, na którym możliwe jest przejście z terenów opanowanych przez bojówkarzy na terytoria kontrolowane przez siły rządowe. 

Jeden z pograniczników prowadził tam obserwację terenu za pomocą przyrządów optycznych. Wówczas został oślepiony wiązką światła wypuszczoną z terytorium zajętego przez prorosyjskich bojówkarzy. 

Ukraiński żołnierz został przewieziony do szpitala - tam zdiagnozowano u niego oparzenie siatkówki oka. 

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez ukraińskie służby graniczne, charakter obrażeń świadczyć może, że przeciwko ukraińskiemu wojskowemu użyto lasera oślepiającego.

Reklama

Do podobnego przypadku doszło w 2016 r., kiedy to wiązka światła wypuszczona z terenów opanowanych przez separatystów uszkodziła oczy trzem ukraińskim pogranicznikom.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje