Reklama

Reklama

Ukraina: Reakcja OBWE na incydent w Doniecku

Misja OBWE w Zagłębiu Donieckim ogranicza swoją działalność. Powodem jest incydent, do którego doszło przedwczoraj w Doniecku.

Na parking, gdzie stały samochody OBWE, nagle wtargnęła grupa około 200 - 300 osób, która oblała auta farbą i pomalowała farbą w sprayu. Według wiceszefa specjalnej misji monitoringowej Aleksandra Hugha, samozwańcza doniecka policja przyglądała się incydentowi, który nosił charakter zorganizowanego, i nie reagowała.

W związku z tym konieczne będzie ograniczenie aktywności misji do momentu, gdy jej kierownictwo będzie pewne, że separatyści są w stanie zapewnić bezpieczeństwo jej członkom.

Misja OBWE poinformowała też, że straciła samolot bezzałogowy w okolicach Mariupola. Jego lot został zakłócony przez "silne fale elektryczne". Aparat musiał lądować awaryjnie i uległ zniszczeniu. OBWE nie wskazuje, która ze stron konfliktu doprowadziła do incydentu.

Reklama

Według ukraińskiej armii, w ciągu ostatniej doby jej pozycje były ostrzeliwane przez separatystów 70 razy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy