Reklama

Reklama

"Ukraina prowadzi wojnę z własnymi obywatelami, a nie z Rosją"

Kreml nie zgadza się z wyrażoną przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę opinią, że Ukraina prowadzi "prawdziwą wojnę z Rosją". - Kijów prowadzi wojnę z własnymi obywatelami - oświadczył w środę rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

Rzecznik wskazał na "poważny deficyt zaufania" na Kremlu wobec Poroszenki. Powodem są, jak dodał, niezrealizowane zobowiązania i "zerwanie z wypełnianiem postanowień zawartych w podpisanych dokumentach" w Mińsku.

- Kijów prowadzi wojnę ze swoimi własnymi obywatelami, z obywatelami Ukrainy. To właśnie oni są ostrzeliwani, oni giną - mówił Pieskow.

Poroszenko powiedział w wywiadzie dla BBC, że Ukraina nie walczy ze "wspieranymi przez Rosję separatystami", a jest to "prawdziwa wojna z Rosją". Poinformował, że siły rządowe zatrzymały łącznie kilkudziesięciu żołnierzy rosyjskich walczących na wschodniej Ukrainie w szeregach separatystów. - To kolejny twardy dowód na obecność obecności rosyjskiej armii na Ukrainie - powiedział ukraiński prezydent. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama