Reklama

Reklama

​Ukraina: Premier o rozszerzeniu autonomii Krymu

Władze w Kijowie są gotowe rozmawiać o rozszerzeniu autonomii Krymu. Premier Arsenij Jaceniuk podkreślił, że nie może to się jednak odbywać w obecności rosyjskich żołnierzy.

Szef ukraińskiego rządu powiedział, że możliwe jest nadanie Autonomii dodatkowych praw i pełnomocnictw. Można o tym rozmawiać, ale nie - jak dodał Arsenij Jaceniuk - "pod lufami rosyjskich automatów i transporterów opancerzonych".

Przypomniał, że Kijów nie uznaje samozwańczych władz Krymu i nazwał je "grupą przestępców, którzy zdobyli władzę w sposób niezgodny z konstytucją, korzystając ze wsparcia 18 tysięcy rosyjskich wojskowych".

Tymczasem Moskwa nie uznaje władz w Kijowie twierdząc, że doszło tam do przewrotu. Dlatego ewentualne rozmowy o rozwiązaniu konfliktu chce prowadzić między innymi z Waszyngtonem.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow po spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem powiedział, że Moskwa ma swoje własne propozycje dotyczące uregulowania kryzysu na Ukrainie w ramach prawa międzynarodowego, "z uwzględnieniem interesów wszystkich Ukraińców" i chce przedstawić je bezpośrednio Waszyngtonowi.

Dowiedz się więcej na temat: Arsenij Jaceniuk | Ukraina | Krym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje