Reklama

Reklama

Ukraina: Porwano obserwatora fundacji Otwarty Dialog

Dziennikarz Sierhij Lefter został porwany wczoraj w Słowiańsku na wschodniej Ukrainie. Agnieszka Góralska z fundacji Otwarty Dialog, z którą współpracuje Lefter, mówi w PR24, że został on uprowadzony przez prorosyjskich separatystów. Był przetrzymywany w pobliżu budynku administracji, ale obecne jego miejsce pobytu jest nieznane.

- Wiemy, że żyje, wiemy, że nic mu się nie stało, ale nie mamy z nim żadnego kontaktu - mówi Agnieszka Góralska.

Sierhij Lefter przebywał w Słowiańsku od 14 kwietnia jako korespondent fundacji Otwarty Dialog wykonując obowiązki obserwatora. Ostatni raz kontaktował się z kijowskim biurem fundacji przedwczoraj wieczorem.

Sierhij Lefter ma 24 lata i pochodzi z Winnicy. Z fundacją Otwarty Dialog współpracował od miesiąca. Uczestniczył przez 2 tygodnie w misji obserwacyjnej na Krymie, a w ostatnich dniach relacjonował wydarzenia we wschodniej Ukrainie: był w Kramatorsku, Doniecku, Charkowie, a od 14 kwietnia przebywał w Słowiańsku. 

Reklama

Fundacja Otwarty Dialog powstała w 2009 roku w Polsce. Jej celami statutowymi są obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy