Reklama

Reklama

"Ukraina poprosi o pomoc, jeśli Rosja zaostrzy działania"

Ambasador Ukrainy przy ONZ Jurij Serhejew powiedział w niedzielę, że jego kraj przygotowuje się do obrony przeciwko Rosji, ale zwróci się do innych państw o pomoc, tylko jeśli Rosja rozszerzy swą działalność militarną.

"Pokażemy, że jesteśmy w stanie sami siebie obronić, jak to zdecydowano dziś w parlamencie, i przygotowujemy się do obrony" - oświadczył Serhejew w telewizji CNN.

Reklama

"Jeśli jednak sytuacja będzie się zaostrzać w ten sposób, że rosyjskie wojska z każdą godziną będą zwiększać swą liczebność, naturalnie poprosimy o wsparcie militarne i każde inne" - zapowiedział.

Ambasador zaapelował do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uszanowanie rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu. "Jeśli demonstruje on swoje chrześcijańskie podejście, to raczej powinien się za nas modlić niż przygotowywać do zabijania nas" - dodał Serhejew.

Rada Najwyższa Ukrainy (parlament) zaapelowała w niedzielę do strony rosyjskiej o natychmiastowe wycofanie sił Floty Czarnomorskiej w miejsce ich dyslokacji. Zwróciła się także do prezydenta Putina, by nie dopuścił do wprowadzenia wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy na co zezwoliła dzień wcześniej Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne