Reklama

Reklama

Ukraina podpisała kontrakty na zakup broni

Kijów kupi broń śmiercionośną - poinformowała ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Na razie jednak Ukraińcy nie chcą zdradzić szczegółów. Kontrakty na dostawy broni Kijów miał podpisać z zagranicznymi firmami.

Kilka dni temu ukraińska delegacja przebywała w Emiratach Arabskich na targach broni. Nie wiadomo, czy to tam doszło do zawiązania kontraktów. Ale, jak twierdzi wiceszef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ołeh Hładkowskij, takie umowy - zarówno o sprzedaży, jak i kupnie śmiercionośnej broni - zostały ostatnio podpisane.

Jak zaznaczył Hładkowskij, umowy opiewają na setki milionów dolarów, ale zanim nie dojdzie do faktycznej realizacji transakcji nie chciałby szerzej o tym mówić.

"Kontrakty lepiej zostawić na razie w tajemnicy" - dodał, ponieważ Ukraina obawia się, że Kreml może użyć swoich wpływów, aby zablokować zakup broni.

Władze Ukrainy już od długiego czasu apelują do krajów Zachodu o pomoc wojskową - zarówno w postaci broni śmiercionośnej, jak i nieśmiercionośnej nowoczesnej techniki wojskowej.

I chociaż w Stanach Zjednoczonych trwają dyskusje nad wojskową pomocą dla Ukrainy, to na razie żaden kraj nie zadeklarował, że może dostarczyć uzbrojenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy