Reklama

Reklama

Ukraina: Nocne walki w Słowiańsku

Niespokojna noc na wschodzie Ukrainy. W Słowiańsku, sto kilometrów od Doniecka, doszło do walk. Separatyści zaatakowali wieżę telewizyjną, ochranianą przez Gwardię Narodową.

Według informacji ukraińskich mediów, w Słowiańsku terroryści wykorzystywali przenośne wyrzutnie rakietowe oraz karabiny maszynowe. Po ich stronie działali też snajperzy. W nocy wyłączone były niektóre kanały telewizyjne, pojawiły się również problemy z łącznością telefoniczną. Około godz. 2.00 walki się zakończyły, po stronie ukraińskiej nie ma rannych. Rosyjska telewizja LifeNews twierdzi, że walki trwały w kilku miejscach pod Słowiańskiem. 

Reklama

Odgłosy walk dochodziły też z okolic posterunku koło wsi Andrejewka.

W nocy w centrum Mariupola spłonęła miejska prokuratura i koszary wojskowe. Według niepotwierdzonych informacji, nieznani sprawcy wrzucili przez okna do wnętrza kilka butelek z łatwopalnym płynem. Nikt nie ucierpiał. Podobnie było w koszarach. To nie pierwszy duży pożar w Mariupolu - od koktajli Mołotowa poważnie ucierpiał gmach Rady Miejskiej.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony oświadczyło tymczasem, że separatyści wykorzystują broń, która nigdy nie była używana przez ukraińską armię, co oznacza, że została przywieziona na Ukrainę z zagranicy. Już wcześniej władze w Kijowie i eksperci dowodzili, że prorosyjscy bojownicy mają najnowocześniejszą broń pochodzącą z Rosji. 

Terroryści obawiają się, że ukraińska armia zamierza zaatakować dziś ich pozycje, ponieważ organizują oni swoje "referendum" o ogłoszeniu niepodległości obwodów donieckiego i ługańskiego. Zgodnie z ukraińskim prawem, jest ono nielegalne, a wspólnota międzynarodowa zapowiedziała, że nie uzna jego wyników. OBWE nazwało głosowanie "absurdalnym". Rosja oficjalnie apelowała o jego odłożenie.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy