Reklama

Reklama

Ukraina: MSW niszczy blokady separatystów pod Słowiańskiem

MSW Ukrainy podało dziś, że ukraińskie siły antyterrorystyczne zniszczyły szereg blokad drogowych wokół opanowanego przez separatystów prorosyjskich Słowiańska na wschodzie kraju. Do godzin wieczornych w regionie tym trwa referendum niepodległościowe.

MSW poinformowało, że w ramach operacji przeciwko separatystom przeprowadzono tego dnia działania w rejonie Słowiańska, Kramatorska i Krasnego Łymanu w obwodzie donieckim. Dwóch żołnierzy zostało niegroźnie rannych - oświadczono w komunikacie.

Resort zaznaczył, że siłom ukraińskim udało się obronić atakowaną przez siły prorosyjskie wieżę cywilną w Słowiańsku. Zapewnił, że podczas akcji cywilni mieszkańcy miasta nie ucierpieli.

Reklama

Przedstawiciele separatystów w Słowiańsku, którzy relacjonowali mediom nocną strzelaninę, mówili, że są ofiary śmiertelne, jednak nie ujawniali żadnych innych szczegółów.

Władze Ukrainy oświadczają, że nie wstrzymają operacji antyterrorystycznej we wschodnich obwodach - donieckim i ługańskim - aby nie pozwolić, by akcje separatystów rozlały się na inne regiony państwa.

Z Kijowa Jarosław Junko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje