Reklama

Reklama

Ukraina: Aresztowano rosyjski statek

Ukraiński sąd zdecydował o aresztowaniu rosyjskiego statku. Według prokuratury, jednostka wykorzystywana była do nielegalnego wydobycia piasku na ukraińskich wodach terytorialnych. To kolejny w ostatnim czasie przypadek aresztowania rosyjskiego statku przez ukraińskie władze.

O decyzji sądu poinformował ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko. Jak zaznaczył, sąd - zezwalając na aresztowanie - przychylił się do wniosku oddziału ukraińskiej prokuratury odpowiedzialnej za śledztwa związane z okupowanym przez Rosjan półwyspem krymskim. 

Zdaniem ukraińskich śledczych, rosyjska jednostka służąca do pozyskiwania piasku z dna morskiego nielegalnie pracowała w rejonie Zatoki Karkinickiej w pobliżu Krymu. 

Jak podkreślił prokurator Jurij Łucenko, piasek był wykorzystywany do budowy mostu, którym Rosjanie chcą połączyć okupowany półwysep z kontynentem. 

Pod koniec marca ukraińskie służby zatrzymały inną jednostkę pływającą pod rosyjską banderą. Statek rybacki "Nord" zdaniem ukraińskich śledczych dokonywał nielegalnych połowów w rejonie Morza Azowskiego oraz wypłynął z jednego z okupowanych przez Rosjan krymskich portów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy