Reklama

Reklama

Ukraina: 25-letni oficer zginął od strzału w serce

25-letni ukraiński oficer Gwardii Narodowej zmarł dzisiaj po tym, jak został trafiony pociskiem prosto w serce. W Kijowie dochodzi dzisiaj do drastycznych napięć. Przed ukraińskim parlamentem wybuchły zamieszki. O sprawie pisze AFP.

- Oficer zmarł na stole operacyjnym - poinformowała w rozmowie z AFP rzeczniczka Gwardii Narodowej, Svitlana Pavlovska.

Doradca szefa MSW Anton Heraszczenko dodał, że ofiarą był 25-letni poborowy. Zastępca Arsena Awakowa poinformował także, że niektórzy z protestujących oprócz granatów używają także broni palnej.

Wcześniej naczelnik stołecznej milicji Ołeksandr Tereszczuk przekazał, że podczas zamieszek przed Radą Najwyższą w Kijowie rannych zostało ponad 100 wojskowych i milicjantów, ochraniających jego siedzibę. 

Podczas starć doszło także do eksplozji.

Reklama

Demonstranci sprzeciwiają się decentralizacji władzy, która obejmuje także obszary opanowane przez prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Zamieszki przed parlamentem - zobacz wideo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy