Reklama

Reklama

Tragedia na przystanku trolejbusowym w Doniecku

Co najmniej 9 osób zginęło na przystanku trolejbusowym w Doniecku, w który trafił pocisk. Około dwudziestu osób jest rannych - podają miejscowe i rosyjskie media. Na miejsce udali się obserwatorzy OBWE.

Pocisk trafił w przystanek w donieckiej dzielnicy Leninskaja około godziny 7:40 czasu lokalnego - podały miejscowe władze.

Śmierć poniosło osiem osób oczekujących na przystanku oraz jedna osoba przejeżdżająca samochodem obok wybuchu.

Kilkadziesiąt osób jest rannych.

Jak twierdzą mieszkańcy dzielnicy, pocisk trafił w przystanek podczas porannego szczytu, gdy ludzie oczekiwali na trolejbus, który miał zawieźć ich do pracy.

Dzielnica Leninskaja była uważana do tej pory za stosunkowo bezpieczną.

Doniesienia o liczbie zabitych są sprzeczne, według różnych źródeł zginęło od sześciu do 13 osób.

Reklama

Według AFP, która powołuje się na przedstawiciela władz miasta, 12 osób zginęło w trolejbusie, a jedna w samochodzie, który przejeżdżał obok. Źródło to poinformowało także o kilkunastu rannych.

Reuters pisze o sześciu zabitych. Kamerzysta tej agencji widział łącznie sześć ciał leżących w trolejbusie i na ziemi nieopodal. Witryny pobliskich sklepów są zniszczone w wyniku eksplozji.

Rosyjska agencja TASS, powołując się na przedstawicieli samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DNR), poinformowała o dziewięciu osobach zabitych i również dziewięciu rannych. Według tej agencji strzelano z mikrobusu z użyciem moździerzy i w wyniku ostrzału zapalił się trolejbus i autobus.

Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin napisał na Twitterze: "Tragedia na przystanku w Doniecku jest naszym wspólnym nieszczęściem. To przez takie ataki terrorystyczne giną ukraińscy cywile. Rosja powinna zatrzymać terrorystów".

Na miejsce tragedii swoich przedstawicieli wysłała specjalna misja obserwacyjna OBWE - poinformowała rzeczniczka misji Iryna Hudyma.

Prokuratura obwodu donieckiego poinformowała o wszczęciu śledztwa. Oświadczono, że winni są prorosyjscy separatyści z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy