Reklama

Reklama

Tak Ukraińcy oceniają stosunki z Rosją. Sondaż

Zaledwie 2 proc. Ukraińców uważa stosunki z Rosją za przyjazne, aż 42,4 proc. za wrogie, a 40 proc. za konfliktowe - wynika z opublikowanego w piątek sondażu kijowskiego Centrum im. Razumkowa.

Według rezultatów badania tylko 8,9 proc. respondentów w pełni pozytywnie odnosi się do Rosji, gdy 42,7 proc. ma do niej stosunek całkowicie negatywny.

Reklama

73 proc. ankietowanych sądzi, że dla Ukrainy istnieje zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej, 60,3 proc. Ukraińców dopatruje się zagrożenia ze strony działań w ich kraju rosyjskich służb specjalnych.

69,3 proc. ankietowanych jest zdania, że Rosja systematycznie wpływa na Ukrainę w dziedzinie informacji, a 71,1 proc. Ukraińców jest niezadowolonych z nieefektywności ukraińskich struktur państwowych w przeciwdziałaniu temu.

 W ten sposób Rosja chciała ukarać Ukrainę

48,3 proc. Ukraińców uważa, że przyczyną akcji Rosji na Krymie była obawa Moskwy, że Ukraina szybko wejdzie do NATO i UE. Wielu (36,2 proc.) sądzi, że w ten sposób Rosja chciała pokazać światu swoją siłę, a 36 proc. że chciała rozszerzyć swe terytorium kosztem sąsiada. 28,2 proc. uważa, że w ten sposób Rosja chciała ukarać Ukrainę za próbę prowadzenia samodzielnej polityki. 25,6 proc. respondentów dopatruje się w tym obaw Kremla przed pojawieniem się Majdanu w Moskwie.

Sondaż przeprowadzono od 31 maja do 5 czerwca. Przepytano 2001 respondentów we wszystkich regionach Ukrainy z wyjątkiem Krymu. Margines błędu - 2,3 proc

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy