Reklama

Reklama

Szef administracji Janukowycza: Mojej dymisji nie przyjęto

Szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Lowoczkin powiedział w poniedziałek, że jego prośba o dymisję została odrzucona przez Wiktora Janukowycza. Tym samym potwierdził, że składał taki wniosek, o czym pisała w sobotę agencja Interfax-Ukraina.


Powoływała się wówczas na rozmówcę, który twierdził, że decyzja Lowoczkina może być związana z jego sprzeciwem wobec działań milicji na Majdanie (placu) Niepodległości, gdzie w sobotę nad ranem siły specjalne milicji Berkut rozpędziły prounijną demonstrację, raniąc kilkadziesiąt osób i zatrzymując 35.

Reklama

- Rzeczywiście zwróciłem się w sobotę z prośbą o dymisję, została odrzucona - oświadczył Lowoczkin. Nie powiedział, co sprawiło, że chciał ustąpić ze stanowiska.

- Obecnie moim głównym zadaniem jest praca nad uregulowaniem problemów drogą pokojową i nad przezwyciężeniem kryzysu - dodał szef administracji prezydenta Ukrainy.

- Kwestia dymisji zostanie zapewne rozpatrzona przez prezydenta, gdy sytuacja w kraju się znormalizuje - powiedział Serhij Lowoczkin agencji Interfax-Ukraina.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Wiktor Janukowycz | Serhij Lowoczkin | demonstracje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje