Reklama

Reklama

Systemy rakietowe "Grad" wjechały z Rosji na Ukrainę

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Obrony Ukrainy Andrij Łysenko poinformował, iż siły ukraińskie przejęły posterunek milicji w Ługańsku, na granicy z Rosją i umieściły na nim ukraińską flagę. Dodał także, że na Ukrainę wjechały z Rosji systemy rakietowe "Grad".

Prorosyjscy separatyści opanowali Ługańsk w kwietniu. Łysenko poinformował, że w sobotę po starciach w rejonie Bolszaja Wergunka w Ługańsku siły rządowe odbiły budynek, w którym mieści się oddział rejonowy milicji.

Reklama

Odbite zostało też miasto Żdanowska w obwodzie donieckim.

Łysenko powiedział także dziennikarzom, że na terytorium Ukrainy wwieziono z Rosji trzy systemy rakietowe "Grad", a rosyjskie drony 10-krotnie w ciągu ostatnich 24 godzin pogwałciły ukraińskie terytorium.

- Kolumna wojskowa zawierająca trzy systemy rakietowe "Grad" wtargnęła od strony Rosji kierując się do Niżnego Nagolczyka, położonego ponad 70 km na północ od Ługańska, bastionu separatystów - oznajmił.

Służby prasowe Kremla wydały dziś po południu komunikat, w którym zaprzeczają, jakoby Rosja dostarczyła separatystom sprzęt bojowy.

Łysenko po raz kolejny potwierdził, że ukraińskie siły nie ostrzeliwują z powietrza miast Donbasu, w których prowadzona jest operacja lądowa. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama